Puhdistamon tuotepaketti

Kisa 10000 tykkäyksen kunniaksi – voita 13 Puhdistamon tuotetta!

ARVONTA ON PÄÄTTYNYT!

Kiitos kaikille osallistujille. Tällä kertaa onnetar arpoi voittajaksi Katri Väisäsen Lappeenrannasta. Onnea Katri! :)

Jos haluat jatkossakin mahdollisuuden voittaa tuotepaketteja, käy tykkäämässä ja kommentoimassa klikkaamalla tästä.

Täällä on jo useamman päivän ajan ollut käynnissä melkoinen kisastudio. Hyvinvointistartin Facebook-sivuilla on nimittäin ollut käynnissä jännät paikat… torstaina iltasella odotus palkittiin, sillä: 10000 tykkäyksen rajapyykki ylittyi!

Jihuu!

Tämän uskomattoman haamurajan ylittymisen kunniaksi olen järjestänyt teille jotakin kivaa, nimittäin…

*rumpujen pärinää*
*fanfaareja*
*serpentiiniä*

…mielettömän mahtavan ja mukavan kilpailun, joka käynnistyy N-Y-T-NYT! Siispä, ensi viikon sunnuntaina 11.10.2015 yksi onnekas saa omakseen Puhdistamon hyvän olon tuotepaketin.

Arvottavana on sellainen paketti, että itsekin tekisi mieli osallistua tähän kisaan! ;)

Muhkeaan pakettiin kuuluvat seuraavat tuotteet:

  • chia-siemet
  • vehnänoras
  • pakurikahvi
  • raakakaakaojauhe
  • marjasmoothie
  • vihersmoothie
  • suklaasmoothie
  • supervihreä
  • mulperit
  • Puhdas Snack marjasekoitus
  • raakasuklaa appelsiini
  • luomu nokkosuute
  • super C-vitamiini

VAU! Yhteensä 177 euron pläjäys!

Jos chia-siemenet, spirulinat, raakakaakaot ja gojimarjat ovat tuttuja vieraita keittiössäsi, olet ehkä kuullutkin Puhdistamosta.

Puhdistamo on kotimainen superfoodien maahantuoja, jolle laadukkuus on sydämenasia. Puhdistamolla on mm. laatutakuu: voit itse tarkistaa tietyn tuotteen alkuperän ja sille tehdyt laatutestit nettipalvelun kautta ja näin varmistua, ettei kyseinen erä sisällä raskasmetalleja, hometta tai bakteereja. Laatutakuun nettisivulle tarvitsee vain naputella eränumero paketin kyljestä ja pääset ihmettelemään labratestien tuloksia. Aika hieno juttu!

Arvottavan paketin tuotteet tuovat piristystä ja helppoutta arkeen, esimerkiksi:

  • Marjasmoothiepakkaus varmistaa superhelpon aamiaisen: kun jauheen sekaan lisää hieman marjoja, banaanin ja nestettä, herkullinen smoothie on valmis parissa minuutissa. Tai jos tehosekoitinta ei ole lähistöllä, välipalajuoma valmistuu pakkauksen marjajauheesta, proteiinijauheesta ja vedestä.
  • Mulperit ja Snack marjasekoitus ovat ravinteikkaat kaverukset, jotka voi napata mukaan välipalaksi. Mulpereissa on mm. runsaasti C-vitamiinia ja rautaa.
  • Raakasuklaa on maistuva luomulaatuinen, maidoton, gluteeniton ja soijaton valinta herkkuhetkiin. Tuotteen valmistuksessa ei ylitetä 42°C, jolloin kaakaon ravinteet säilyvät paremmin.
  • Chia-siemeniä voi liottaa vaikkapa mantelimaidossa, jolloin niistä tekeytyy maistuvaa tuorepuuroa.
  • C-vitamiinijauhe puolestaan antaa vastustuskykyä syksyyn.

Kuulostaa hyvältä, vai mitä?

Sitten asiaan eli itse kisaan.

Näin osallistut Hyvinvointistartin kymppitonnin kilpailuun:

  1. Tykkää tästä blogipostauksesta Hyvinvointistartin Facebook-sivulla.
  2. Jätä tämän blogipostauksen alle kommentti: mitä aiot tehdä tänään oman hyvän olosi eteen.

Sitten vaan peukut pystyyn ja jännittämään!

  • Arvonta suoritetaan kaikkien kommentoijien kesken sunnuntaina 11.10.2015.
  • Voittaja julkaistaan täällä blogissa ja voittajalle ilmoitetaan myös henkilökohtaisesti maanantaina 12.10.2015.

Pistähän alle kommenttia ja paketti voi olla viikon päästä sinun!

484 Kommenttia

  1. Mennä parturiin ja tehdä vatsalihastreenin.

  2. Tänään lepäilen vaan koska olen lensussa.

  3. pitkän flunssan jälkiparantelua, mineraalisuola kylpyä, tankkausta vitamiineista ja hivenaineista ruuan muodossa..lepoa :-)

  4. Tänään syön terveellisesti ja illalla teen kotona kahvakuula treenin ☺

  5. Oman hyvinvoinnin eteen pyrin nukkumaan riittävästi ja liikkumaan ja syödä terveellisesti, kolmivuorotyö tuo omat haasteensa tuohon kaikkeen…nyt tavoitteena on löytää uusi työ,joka olisi säännöllisemmin työajoiltaan ?

  6. Tänään on siivouspäivä. Illalla rentoudun saunoen ja syöden hyvin. Herkuttelen lehtikaalisipseillä ja käperryn sohvalle katsomaan hyvää elokuvaa.
    Huomenna on paastopäivä :)

  7. Kasvispitoista luomuruokaa koko perheelle illalla. Pitkä metsälenkki koiran kanssa ja rentouttava venyttely illalla. Juoksulenkki&treeni vuorossa vasta huomenna :)

  8. Täytyy käyttää lisäravinteita että pysyn terveenä, sellainen olo että flunssa on tulossa ja viikon päästä tärkeä meno!

Kommentointi on suljettu.